DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Podwójne, obywatelskie zatrzymanie w Ostrowie. Ilość promili u kierowców poraża!

Gdyby nie czujność innych kierowców, mogłoby dojść do tragedii. Dwóch, kompletnie pijanych kierowców postanowiło wsiąść do samochodów i w takim stanie poruszać się po ulicach Ostrowa. W jednym z przypadków w aucie znajdowali się również kobieta i dziecko! Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu.

O pierwszym z kierowców policjanci zostali poinformowani we wtorek po godzinie 16.00. Świadkowie zauważyli, że jeden z kierowców może być pod wpływem alkoholu i miał uderzyć w tablicę wjazdu na stację paliw przy ulicy Krotoszyńskiej. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ustalili, że za kierownicą siedział 53-letni obywatel Ukrainy. – Badanie alkomatem wykazało trzy promile alkoholu w organizmie – mówi podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

To jednak nie był koniec policyjnych interwencji tego dnia. O godzinie 21.15 dyżurny ostrowskiej komendy został powiadomiony o kolejnym, obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy. Świadkowie zabrali mężczyźnie kluczyki i czekali aż do przybycia policji. – Wskazali oni osobę, która miała prowadzić hondę civic. Okazał się nim 32-letni obywatel Ukrainy, który podróżował z kobietą oraz dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje podkom. Michaś.

W obu przypadkach kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Zostali oni zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszą zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz