Podszywają się pod InPost. Uważaj, by nie paść ofiarą oszustwa!

1
Fot. Czytelnik
Oszuści nie spoczywają na laurach i wciąż próbują dopuścić się kradzieży. Wiele metod dotyczy dopłacenia do przesyłki firmy InPost lub kliknięcia w link podany w wiadomości SMS. Należy zachować szczególną ostrożność! Przed cyberprzestępcami przestrzega także owa firma kurierska, która informuje, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, prosi o kontakt.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy już o próbach wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podszywających się pod firmę kurierską InPost. W treści wiadomości SMS możemy przeczytać, że nasza paczka została rzekomo wstrzymana, a firma prosi o uregulowanie niedopłaty klikając w odpowiedni link. “W rzeczywistości przekierowuje on na fałszywą stronę banku lub pośrednika płatności. Gdy próbujemy się na niej zalogować, oszuści przechwytują nasze dane do bankowości elektronicznej” – wyjaśniają policjanci z Komendy Głównej Policji.

Jeden z naszych czytelników poinformował nas o kolejnej próbie oszustwa w bardzo podobny sposób. Otrzymał on wiadomość SMS, którego nadawcą była właśnie firma kurierska InPost. Złodzieje poinformowali, że paczka czeka na odbiór w paczkomacie. Nie było jednak ani numeru paczki, ani kodu odbioru, był jedynie link, który różni się od tego, który zawsze podaje prawdziwa firma.

Fot. Czytelnik

Do sytuacji odniosła się firma kurierska, pod którą podszywają się oszuści. Stanowczo odcięła się ona od prób wyłudzenia pieniędzy i przestrzega swoich klientów, by zachować szczególną ostrożność i nie klikać w niesprawdzone linki. “Pamiętajcie, że każdą wiadomość należy sprawdzić i nigdy nie stosować się do zawartych w niej, podejrzanie brzmiących poleceń! Stanowczo odradzamy również klikanie w linki zamieszczone w tego typu wiadomościach. Jeśli nie jesteś pewien źródła wiadomości, skontaktuj się z nami” – informuje. 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick