Podsumowanie wielkopolskich działań „NURD”

0
Działania kontrolne wielkopolskich policjantów w ramach akcji NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) zostały już zakończone. W efekcie skontrolowanych zostało 633 pojazdów, w tym najwięcej, bo aż 532 to samochody osobowe.

16 listopada br. w trakcie 24 godzin kontroli drogowych, funkcjonariusze z całej Wielkopolski odnotowali 758 wykroczeń, nałożyli 935 mandatów, odebrali 43 dowody rejestracyjne oraz 3 prawa jazdy, z czego jedno było za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pomimo wielokrotnych policyjnych komunikatów i apeli skierowanych do kierowców o zachowanie trzeźwego umysłu na drodze, nie zabrakło 20 osób, które wykazały się zupełnym brakiem rozsądku i poczucia odpowiedzialności prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu.

Do najliczniejszych wykroczeń tego dnia należało nieprawidłowe zachowanie pieszych, aż 263 z nich przekraczało jezdnię w miejscach niedozwolonych, 56 przekraczało jezdnię w niewłaściwy sposób.

Rowerzyści również nie pozostają bezkarni, odnotowano 68 wykroczeń z udziałem rowerzystów, gdzie 23 przypadki dotyczyły jazdy po chodniku, a 6 po przejściu dla pieszych.

Wiele do życzenia pozostawia także zachowanie kierowców wobec pieszych czy rowerzystów. Policjanci zarejestrowali aż 160 wykroczeń z tym związanych. Niepokojącym faktem jest, że w 76 sytuacjach dotyczyły one przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Podsumowując działania z 16 listopada br., na wielkopolskich drogach doszło do 3 wypadków, 132 kolizji, gdzie ranne zostały 2 osoby. Na szczęście w tej jednodniowej akcji nie było ofiar śmiertelnych na drodze.

Cały czas apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę, aby na drogach nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick