Podpalił stodołę w Stefanowie. 26-latek usłyszał zarzuty

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
26-letni mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia stodoły. Do potężnego pożaru doszło 11 listopada około godziny 4.00 rano w Stefanowie w powiecie jarocińskim. Z żywiołem przez kilkanaście godzin walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale szkody wyceniono na ponad pół miliona.

CZYTAJ: Potężny pożar stodoły. 9 zastępów w akcji [ZDJĘCIA]

Już ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że prawdopodobną przyczyną pożaru jest podpalenie. – Całkowitemu spaleniu uległa stodoła wraz ze stertą słomy i znajdujący się w pobliżu stóg złożony z 4 tysięcy bel. Ponadto nadpalona została przyczepa ciężarowa wraz z drewnem a stopieniu uległy foliowe rękawy od sianokiszonki – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W tej sprawie zatrzymano 26-letniego mężczyznę z przeszłością przestępczą. Został on przesłuchany, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. – Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Wobec podejrzanego Prokurator rejonowy wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru – dodaje Zaworska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick