DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Podpalił się na stacji benzynowej. Policja nie wyklucza próby samobójczej [ZDJĘCIA]

Jak wynika z informacji, które udało nam się zebrać, mężczyzna polał się łatwopalną substancją, a następnie podpalił na stacji benzynowej przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie. Te doniesienia potwierdza kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. – Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy ok. 18.30. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce dwa zastępy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że mężczyzna już się nie pali. Jego ubrania ugasili pracownicy stacji benzynowej oraz osoby postronne – relacjonuje.

Poszkodowany to 55-letni mieszkaniec Krotoszyna. Po udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków, został przekazany ratownikom medycznym. Ci zawieźli go do szpitala w Krotoszynie.

Na miejsce przyjechali także policjanci, którzy rozpoczęli postępowanie wyjaśniające związane z podpaleniem się. – Zbieramy informacje odnośnie przebiegu tego zdarzenia. Zabezpieczamy monitoring, chcemy też przesłuchać świadków w celu ustalenia szczegółów. Po zebraniu materiału dowodowego oraz przesłuchaniu osoby poszkodowanej, wyciągniemy wnioski i zdecydujemy, czy będziemy prowadzić tę sprawę w kierunku próby samobójczej. Będziemy też chcieli ustalić, czy ktoś nie nakłonił tego mężczyzny do popełnienia takiego czynu – mówi portalowi wlkp24.info asp. Patryk Moś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Prawdopodobnie zostaną mu też postawiony zarzut stworzenia zagrożenia dla osób przebywających w pobliżu. Gdyby bowiem doszło do pożaru na stacji benzynowej lub w jej obrębie, poszkodowanych mogłoby być znacznie więcej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz