Podpalił drewnianą altanę? Został tymczasowo aresztowany

0
Fot. Pixabay
29-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został tymczasowo aresztowany w związku z podejrzeniem o podpalenie drewnianej altany na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Policjanci postawili mu także inne zarzuty.

W nocy z 10 na 11 października wybuchł pożar w altance na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Na miejsce wysłano straż pożarną i policję. Ci pierwsi walczyli z ogniem, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania potencjalnego podpalacza. Jeszcze tej samej nocy zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mimo szybkiej interwencji strażaków, straty oszacowano na 15 tys. zł.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby miał jakikolwiek związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze nie dali jednak wiary jego wyjaśnieniom. Przesłuchali świadków, zebrali dowody i informacje, które uprawdopodobniły popełnienie czynu przez mężczyznę – mówi sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedstawiono mu zarzuty i udowodniono jeszcze inne przestępstwo m.in. wymuszenia rozbójnicze. Właśnie został tymczasowo aresztowany na miesiąc. Odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick