Podpalacz z powiatu kaliskiego winny swoich czynów. Usłyszał wyrok

0
44-latek spędzi w więzieniu rok i pięć miesięcy - taki jest wyrok sądu dla podpalacza z powiatu kaliskiego, który w grudniu ubiegłego roku podpalił dwa budynki gospodarcze oraz próbował podłożyć ogień pod budynkiem mieszkalnym.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia ubiegłego roku w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim. 44-latek najpierw próbował podpalić drewniany dom. Jego ścianę oblał łatwopalną substancją, a następnie chciał podpalić. Właściciel posesji szybko zareagował i dzięki temu nie doszło do tragedii, a podpalacz został spłoszony. Zaledwie 1,5h później policjanci zostali powiadomieni o podpaleniu dwóch budynków gospodarczych oraz stodoły. W jej wnętrzu znajdowało się 50 balotów słomy, 700 kostek siana oraz 5 ton ziemniaków. Straty oszacowano na 35 tysięcy złotych.

CZYTAJ: Podpalacz z zarzutami

Po kilku dniach 44-latka zatrzymano i postawiono mu zarzuty. Przyznał się do winy. Sąd w Kaliszu także uznał mężczyznę winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na rok i pięć miesięcy pozbawienia wolności. Podpalacz ma zapłacić także 1000 złotych na poczet wyrządzonych szkód.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick