Podopieczny Michała Grzesiaka mistrzem Polski!

Kick-boxer Filip Sójka zdobył tytuł mistrza Polski w formule light-contact podczas zawodów w Będzinie w dniach 21-23 kwietnia w kategorii Junior -74 kg. Filip na co dzień trenuje w klubie Respect Team Ostrów Wielkopolski z Michałem Grzesiakiem. Wszystkie pojedynki zwyciężył przed czasem przez przewagę techniczną.

Filip to już pewniak do udziału w tegorocznych mistrzostwach Europy. Niemal pewne jest, że wystartuje w dwóch formułach na tych zawodach, po zdobycia tytułu w formule kick-light, teraz wygrywa w formule light-contact. Mata i formuły light-contactowe to naturalne środowisko Filipa i jest ogromna szansa na dwa medale podczas zawodów w Turcji.

Znakomicie na tych zawodach wypadł także Bartosz Sikora, który startował w tej samej kategorii co Filip i zaszedł aż do półfinału. W pierwszej walce pokonał Wojciecha Korusa (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) 3:0, następnie Alberta Oksanicza (Wołowski Klub Bokserski Champion, Wołów) 3:0, w półfinale spotkał się z Patrykiem Szabunią (Uczniowski Klub Sportowy Red Bull Squad Strzelce Krajeńskie), z którym przegrał przez przewagę techniczną w drugiej rundzie. Rachunki klubowe wyjaśnił Filip, który pokonał Partyka w finale.

Bardzo dobrze zaprezentowała się podczas tych mistrzostw Weronika Garbacka, która walczyła w kategorii junior -65kg. Pierwszy pojedynek zwyciężyła przez przewagę techniczną w drugiej rundzie z Nikolą Białoch (KSW Szczecinek) i tym samym awansowała do ćwierćfinału. Tam spotkała się z Hanną Ogrodowską (Husaria Wałcz), z którą przegrała niestety w trzeciej rundzie przez przewagę techniczną.