Podopieczni pleszewskiego OHP pojechali zwiedzać Polskę [ZDJĘCIA]

0
Fot. OHP Pleszew
Gdańsk, Toruń, Frombork, Elbląg i Malbork to miasta, które częściowo już odwiedzili podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Wakacyjna wyprawa ma charakter edukacyjny, ale jest też świetną okazją do zwiedzenia dużego regionu Polski, poznania historii, tradycji i smaków kujaw oraz pomorza.

„Bursztynowym szlakiem z Mikołajem Kopernikiem” podróżowało 20 podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie. Wyjazd do Pasłęka pozwolił nie tylko odpocząć, ale także zwiedzić fragment Polski m.in. Toruń. Młodzież własnoręcznie przygotowała pierniki z Muzeum Żywego Piernika, zwiedzili starówkę, Dwór Artusa oraz krzywą wieżę. Odwiedzili także Frombork, gdzie wybrali się do Muzeum Mikołaja Kopernika, wzgórze katedralne i wieżę wodną. Tymczasem Elbląg zapamiętają m.in. z katedry św. Mikołaja, muzeum archeologicznego i rejsem statkiem po kanale elbląskim.

To jednak nie koniec zwiedzania Polski. W planie jest odwiedzenie kolejnych miast w tym m.in. wizyta w Gdańsku. – Tam czeka na nich zwiedzanie starówki kościoła Mariackiego, Długiego Targu z fontanną Neptuna, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskiego Centrum Solidarności czy rejs statkiem po Wiśle. Z kolei w Malborku będą zwiedzali Zamek Krzyżacki – mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora pleszewskiego centrum.

Wakacyjna wycieczka jest możliwa dzięki Komendzie Głównej OHP, która kładzie nacisk na wyjazdy o charakterze wychowawczym. Stąd dużą część czasu przeznaczonego na wyjazd, jest poświęcona m.in. zwiedzaniu i poznawaniu kultury oraz nowych miejsc. – Regulamin konkursu zakłada, że w ramach wypoczynku dla naszej młodzieży można było zorganizować na przykład kolonie, półkolonie, biwaki, obozy wyjazdowe, rajdy czy warsztaty o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie obóz wyjazdowy. Pełni on nie tylko funkcję edukacyjno-historyczną, ale też socjalizacyjną, kulturalną i rekreacyjną – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick