Podejmij wyzwanie w bibliotece

0
75 wyzwań na 75-lecie Biblioteki Publicznej w Jarocinie – to nowa oferta, z którą wyszła miejscowa książnica. W ramach akcji czytelnicy mogą wziąć udział w specjalnej zabawie. Przeczytać książki i w ten sposób podjąć wyzwania. Jakie? Najprostsze z nich to uśmiech do bibliotekarza, inne natomiast to przeczytanie konkretnych książek czy odwiedzenie wskazanych filii książnicy. Akcja zakończy się w październiku, przewidziane są też nagrody.

Wypożycz i przeczytaj książkę: regionalną, Olgi Tokarczuk, opartą na faktach, taką, która ma więcej niż 500 stron bądź napisaną przez amerykańskiego czy niemieckiego pisarza. To raptem kilka wyzwań, jakie przed swoimi czytelnikami stawia jarocińska Biblioteka Publiczna. Akcja trwa od 10 lutego do 30 września i przeznaczona jest do użytkowników biblioteki w Jarocinie. Udział w niej jest dobrowolny, a jej celem jest promocja czytelnictwamówi Renata Wyremblewska z Biblioteki Publicznej w Jarocinie.

Aby uczestniczyć w akcji, należy wypełniać specjalną kartę z wyzwaniami. Można ją wziąć z biblioteki lub pobrać ze strony internetowej książnicy. Co istotne, książki, które odpowiadają wyznaczonym zadaniom, należy wypożyczyć i oczywiście przeczytać. Jedna książka może być wykorzystana do spełnienia tylko jednego wyzwania. Wypełnione karty trzeba oddać do 30 września. Na 10 osób, które „zaliczą” najwięcej wyzwań czekają nagrody. Zadania nie są trudne. A jedno z nich bardzo przypada do gustu czytelnikom. – To ostatnie, 75. zadanie, czyli uśmiech do bibliotekarza – mówi Magdalena Orzechowska z Biblioteki Publicznej w Jarocinie.

Biblioteczna zabawa to jeden z elementów urodzin książnicy w Jarocinie. Obchodzi ona bowiem w tym roku 75 lat. Z tej okazji w bibliotece nie zabraknie różnorodnych akcji. Pracownicy już teraz szykują się do realizacji dwóch dużych projektów: organizacji spotkań z podróżnikami i „Bajkowego regału na nudę”.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick