Podał się za policjanta CBŚP. Próbował oszukać seniorkę

0
Fot. pixabay.com
To już kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, a seniorka nie dała się oszukać. Rozmówca podał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do 76-letniej mieszkanki Kalisza zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oznajmił, że rozpracowuje grupę przestępczą, która zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy za pomocą kredytów. Kobieta miała pomóc w schwytaniu złodziei, wypłacając pieniądze z banku i przekazując je „policjantowi”. – Seniorka uwierzyły tę zmyśloną przez przestępców historię i zaciągnęła w banku kredyt gotówkowy. Pieniądze miała przekazać „policjantowi”, który miał do niej przyjść. Jednak kiedy kobieta po wyjściu z placówki bankowej usłyszała nowe instrukcje, nabrała podejrzeń. Odmówiła wykonania dalszych poleceń, co rozzłościło dzwoniącego. Kiedy poinformowała rzekomego policjanta, że wraca do banku, aby zwrócić pieniądze, oszust rozłączył się – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wciąż nie brakuje oszustów, którzy próbują okraść seniorów. Próbują swoich sił w metodzie nie tylko „na wnuczka”, czy „na policjanta”, ale też na „legendę”, czy „spółdzielnię mieszkaniową”.

Ten, oraz inne tematy poruszać będziemy w najnowszym programie Telewizji Proart „Meldunek z regionu”. Emisja m.in. w czwartek o godzinie 10.45 i 19.15.

CZYTAJ: Meldunek z regionu – we wtorek premiera nowego programu w Telewizji Proart!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick