Podał się za lekarza ONZ. Wyłudził blisko 30 tysięcy…

0
69-letnia mieszkanka Gminy Mikstat straciła blisko 30 tysięcy złotych. Jak? Uwierzyła oszustowi, który podał się za... lekarza Organizacji Narodów Zjednoczonych. Mężczyzna miał zostać zatrzymany na polskim lotnisku, a pomóc mu miały pieniądze wpłacone na konto pracownika lotniska. Policja w dalszym ciągu ostrzega - bądźmy ostrożni i nie przekazujmy pieniędzy obcym!

W okresie od 20 października do 12 listopada nie brakowało prób oszustw na mieszkańcach powiatu ostrzeszowskiego. Niestety 69-letnia mieszkanka Gminy Mikstat dała się nabrać i straciła blisko 30 tysięcy złotych. Uwierzyła oszustowi, który podał się za obywatela Stanów Zjednoczonych i jednocześnie lekarza Organizacji Narodów Zjednoczonych. – Skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku Santander, ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła – wyjaśnia asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Policjanci nieprzerwanie apelują o ostrożność zwłaszcza u osób starszych. To najczęściej seniorzy padają ofiarą oszustw. Są oni o wiele bardziej łatwowierni od młodszych ludzi. Każdy podejrzany telefon lub próba skontaktowania się za pośrednictwem mediów społecznościowych powinna zostać zgłoszona odpowiednim służbom.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick