Podają się za pracowników banku. To oszuści!

0
Oszuści znaleźli kolejny sposób, by okraść mieszkańców regionu. Tym razem podszywają się pod pracowników banku i informują, że udaremniono nieuprawnioną wypłatę z konta. By nie dochodziło do takich sytuacji każą zainstalować specjalną aplikację. Policja ostrzega: to oszuści!

O próbach tego typu kradzieży informuje Wielkopolska Policja. Oszuści dzwonią z numerów bardzo przypominających infolinię banków. – Informują, że bank udaremnił nieuprawnioną wypłatę pieniędzy z konta. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości proszą o zainstalowanie na smartfonie pewnej aplikacji. W rzeczywistości jest to narzędzie do przejęcia kontroli nad naszym telefonem i hasłami bankowości mobilnej. Rozmówcy bardzo często mają wschodni akcent – mówią policjanci.

Kilka prób kradzieży zostało już udaremnionych przez podejrzliwych klientów, którzy po takim telefonie zadzwonili na infolinię banku i tam dowiedzieli się, że nic takiego nie miało miejsca. Policja ostrzega, by być czujnym i nie dać się oszukać. Pracownicy banków nie dzwonią i nie każą instalować żadnej aplikacji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick