DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Podają się za funkcjonariuszy CBŚP. To oszuści!

Osoby, które mogły paść ofiarą oszustów całe szczęście  szybko zorientowały się, że nie mają do czynienia z prawdziwymi policjantami.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Oto przykład takiej rozmowy: Podczas pierwszego telefonu dowiadujemy się, że nasze konto bankowe jest zagrożone, a policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji proszą o pomoc w działaniach. Chcą w ten sposób ująć rzekomego przestępcę, który ma w planach okraść nasze konto bankowe. Funkcjonariusz prosi o przekazanie mu określonej kwoty pieniędzy, która posłuży do zatrzymania przestępcy. Prośba dotyczy nie tylko przekazania pieniędzy, ale podania również danych osobowych i danych dostępu do konta.

Oszuści „łączą” ofiarę z posterunkiem policji. Po drugiej stronie słuchawki nie ma jednak policjanta, a kolejny złodziej. – Policjanci nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze! Nie wymagają także podania danych osobowych i dostępu do konta bankowego. Jeśli zorientujemy się, że rozmawiamy z oszustem, prosimy o natychmiastowy telefon na policję. Pamiętajmy jednak żeby przerwać wcześniejsze połączenie! – apelują funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz