Podają się za funkcjonariuszy CBŚP. To oszuści!

0
Oszuści w dalszym ciągu nie odpuszczają i próbują swoimi metodami wyłudzać pieniądze, zwłaszcza od osób starszych. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymują nowe zgłoszenia o próbie kradzieży metodą na policjanta lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Osoby, które mogły paść ofiarą oszustów całe szczęście  szybko zorientowały się, że nie mają do czynienia z prawdziwymi policjantami.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Oto przykład takiej rozmowy: Podczas pierwszego telefonu dowiadujemy się, że nasze konto bankowe jest zagrożone, a policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji proszą o pomoc w działaniach. Chcą w ten sposób ująć rzekomego przestępcę, który ma w planach okraść nasze konto bankowe. Funkcjonariusz prosi o przekazanie mu określonej kwoty pieniędzy, która posłuży do zatrzymania przestępcy. Prośba dotyczy nie tylko przekazania pieniędzy, ale podania również danych osobowych i danych dostępu do konta.

Oszuści „łączą” ofiarę z posterunkiem policji. Po drugiej stronie słuchawki nie ma jednak policjanta, a kolejny złodziej. – Policjanci nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze! Nie wymagają także podania danych osobowych i dostępu do konta bankowego. Jeśli zorientujemy się, że rozmawiamy z oszustem, prosimy o natychmiastowy telefon na policję. Pamiętajmy jednak żeby przerwać wcześniejsze połączenie! – apelują funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick