Pod wpływem i za kółkiem? Policja zatrzymała dwie osoby

0
zdjęcie poglądowe
Do dwóch zatrzymań osób będących pod wpływem alkoholu doszło w czwartek w nocy oraz w piątkowy poranek. 46- i 44 latek mieli odpowiednio 2,5 oraz 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracili prawo kierowania pojazdami.

Ostrowscy policjanci zatrzymali w ciągu ostatniej doby dwie osoby pod wpływem alkoholu. Pierwsze z nich miało miejsce w czwartek przed 23.00. Funkcjonariusze otrzymali informację, że ford znajduje się w rowie, a w środku siedzi mężczyzna. Osoba, która to zauważyła, zabrała kluczyki z pojazdu i powiadomiła policję. – Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ok. 2,5 promila alkoholu. Zostanie przesłuchany. Na razie nie usłyszał zarzutów. Pomoc drogowa odholowała samochód, a policja zatrzymała elektronicznie prawo jazdy. 46-latek przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Do kolejnego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w piątkowy poranek w Rąbczynie. – Policjanci interweniowali przed 7.00. Zatrzymano do kontroli kierowcę toyoty. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Prowadzone są dalsze czynności wobec 44-latka – podkreśla rzeczniczka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick