Pod Kępnem wybory wyłącznie korespondencyjne. Jest rekomendacja Ministra Zdrowia

2
screen z konferencji / fb.com, KPRM
Minister Zdrowia przeanalizował sytuację związaną z koronawirusem w Polsce w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich i wydał rekomendację dotyczącą tego, w których gminach powinny odbyć się wybory wyłącznie w formie korespondencyjnej. Na liście jest gmina Baranów w powiecie kępińskim.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, w których gminach wybory na prezydenta powinny się odbyć wyłącznie w formie korespondencyjnej. Są nimi gminy: Baranów (powiat kępiński) oraz Markowice (województwo śląskie). Jak czytamy w uzasadnieniu opublikowanym na twitterowym profilu Ministerstwa Zdrowia, występuje w nich “tzw. wskaźnik zapadalności przekraczający 100 na 10 000 mieszkańców”.

CZYTAJ: Zakażenia w Wielkopolsce? Tylko w naszym regionie

Oznacza to nic innego jak fakt, że odnotowuje się tam ponad 100 zakażeń koronawirusem na 10 000 mieszkańców. “Obie gminy należą do powiatów, w których notujemy wysoki wskaźnik liczby aktywnych przypadków, tj. powiatu kępińskiego oraz powiatu wodzisławskiego” – czytamy dalej.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w gminie Baranów mieszka 7 948 osób. W wyborach prezydenckich w 2015 roku uprawnionych do głosowania było 6127 osób, a frekwencja wyniosła 56,88% (wydano 3485 kart do głosowania). Oddano 3455 ważnych i 30 nieważnych głosów.

Państwowa Komisja Wyborcza ma czas do 22 czerwca, aby wydać na wniosek Ministra Zdrowia uchwałę zarządzającą wybory korespondencyjne w całych bądź w częściach gmin, które zostały wskazane w rekomendacji Łukasza Szumowskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    Szkoda że gmina nas nie informuje o tym,tylko dowiadujemy się o głosowaniu z tv i radia.Powinien być jawny wykaz dla wszystkich mieszkańców,ile osób jest zarażonych w danej miejscowości,natomiast to wszystko jest ukrywane.Chcę normalnych wyborów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick