Poczuli gaz. Ewakuowano cały budynek [ZDJĘCIA]

0
16 osób zostało ewakuowanych z budynku wielorodzinnego przy ul. 56. Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie w związku z wyczuwalnym gazem w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze. Prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie przyłącza do kuchenki. Po interwencji służb, mieszkańcy wrócili do środka.

Na miejsce wezwano służby. Strażacy po zlokalizowaniu zagrożenia, przeprowadzili pomiary, które potwierdziły ulatnianie się gazu w niskich stężeniach w kuchni jednego z mieszkań na pierwszym piętrze. – Ewakuowano 16 osób, a więc wszystkich, którzy znajdowali się w budynku. Zapewniono im schronienie w namiocie pneumatycznym, który został zadysponowany na miejsce z racji tego, że w trakcie interwencji służb zaczął padać deszcz – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Przy przyjeździe na miejsce pogotowia gazowego sprawdzono instalację i odcięto dopływ gazu do mieszkania, w którym był on wyczuwalny. – Jak ustalili policjanci, przyczyną ulatniania się gazu, było rozszczelnienie przyłącza gazowego doprowadzonego do kuchenki. Została sporządzona notatka na ten temat, ale nie będą podjęte dalsze czynności w tej sprawie – mówi portalowi wlkp24.info asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

To nie jedyne zdarzenie, do którego zostały wezwane w niedzielę służby. Tuż po północy otrzymały zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze pomiędzy Starkówcem a Łagiewnikami w gminie Kobylin. Kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad BMW, zjechał na przeciwległy pas, po czym auto uderzyło w drzewo, zostało rozerwane na pół i zakończyło jazdę w polu.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie odniósł poważnych obrażeń.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick