Pociski artyleryjskie w rowie. Patrol saperów jedzie do Lewkowa [AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA]

0
Trzy pociski artyleryjskie odkryto w poniedziałkowe przedpołudnie podczas pogłębiania rowu melioracyjnego w Lewkowie. Na miejsce wezwano patrol policji, który zabezpiecza teren i czeka na przyjazd saperów.

Na trzy niewybuchy przypominające wyglądem pociski artyleryjskie natrafiono w Lewkowie przy ul. Kwiatkowskiej. Znaleziono je podczas pogłębiania rowu melioracyjnego. Prace wstrzymano, a na miejsce wysłano patrol policji, który zabezpiecza miejsce zdarzenia.

Jak informują portal wlkp24.info funkcjonariusze, wezwano też patrol saperski, który jest w drodze do Lewkowa.

AKTUALIZACJA – 13.53

– W trakcie wykonywania prac gruntowych znaleziono trzy pociski kalibru 76 mm. Były one pozbawione zapalników i materiału wybuchowego, a więc nie stwarzały zagrożenia. Dlatego też nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców pobliskich domów. Saperzy zabrali znaleziska, które zostaną przewiezione na poligon i tam zneutralizowane – wyjaśnia portalowi wlkp24.info oficer prasowy IV Batalionu Inżynieryjnego, ppor. Patryk Adamczewski.

 

Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia, poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick