Po południu i w nocy możliwe silne opady deszczu i burza. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia!

2
Fot. Czytelnik portalu wlkp24.info | Burza nad Ostrowem Wielkopolskim (6 sierpnia 2019)
Dzisiejsze popołudnie i wieczór nie będą już tak słoneczne. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Wielkopolski. Po godzinie 16.00 ma padać silny deszcz, możliwe są także burze z porywami wiatru do 90 km/h.

IMGW kolejny raz tego lata wydało ostrzeżenia dla naszego regionu. W powiatach ostrowskim, krotoszyńskim, ostrzeszowskim, jarocińskim, pleszewskim, kępińskim i kaliskim obowiązują one od godziny 16.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego deszczu z burzami wynosi 80%. Może też padać, lokalnie od 20 do 50 mm z porywami wiatru do 90 km/h. Możliwe są też opady gradu. Instytut meteorologi informuje, że w przypadku ostrzeżenia I stopnia możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym. Imprezy plenerowe mogą zostać odwołane lub opóźnione z powodu złych warunków atmosferycznych.

Już wczoraj w niektórych miejscach naszego powiatu doszło do załamania pogody. W Jarocinie przeszła gigantyczna ulewa. Natomiast mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego obserwowali na niebie ogromnych rozmiarów pioruny.

Gigantyczna ulewa w Jarocinie ☔🌊"Ściana deszczu. Ulice zamieniają się w rzekę. Woda płynie chodnikami, wycieraczkie samochodowe nie odbierają całej wody" – pisze nasz Czytelnik. "Pada od ponad godziny, a co kilka lub kilkanaście minut spada kolejna ściana wody" – dodaje i wysyła wideo.

Opublikowany przez wlkp24.info Wtorek, 6 sierpnia 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick