Po kieliszku, narkotykach i bez uprawnień. Kolejni piraci drogowi zatrzymani

0
Fot. KPP Kępno
Kolejni piraci drogowi wpadli w ręce policjantów. Tym razem za kierownicę wsiedli mimo braku uprawnień, pod wpływem narkotyków oraz alkoholu. Do ich zatrzymań doszło na terenie powiatu kępińskiego. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Kępno. Jak się okazało podczas wykonywania czynności, mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy. – Funkcjonariusze użyli testera narkotykowego, który potwierdził pozytywny wynik na zawartość amfetaminy. Mężczyźnie została również pobrana krew do badań. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie i odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz bez potrzebnych uprawnień.

Kolejny z zatrzymanych to 34-letni mieszkaniec Sycowa, który za kierownicę BMW wsiadł po „kilku głębszych”. – Mężczyzna ze znaczną prędkością wyprzedził oznakowany radiowóz na podwójnej linii ciągłej na obwodnicy Kępna. Dzielnicowi natychmiast zareagowali na szybką jazdę i popełnione wykroczenie kierowcy Bmw i zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje st. sierż. Stramowski.

Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick