DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Po kieliszku, narkotykach i bez uprawnień. Kolejni piraci drogowi zatrzymani

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Kępno. Jak się okazało podczas wykonywania czynności, mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy. – Funkcjonariusze użyli testera narkotykowego, który potwierdził pozytywny wynik na zawartość amfetaminy. Mężczyźnie została również pobrana krew do badań. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie i odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz bez potrzebnych uprawnień.

Kolejny z zatrzymanych to 34-letni mieszkaniec Sycowa, który za kierownicę BMW wsiadł po „kilku głębszych”. – Mężczyzna ze znaczną prędkością wyprzedził oznakowany radiowóz na podwójnej linii ciągłej na obwodnicy Kępna. Dzielnicowi natychmiast zareagowali na szybką jazdę i popełnione wykroczenie kierowcy Bmw i zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje st. sierż. Stramowski.

Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara więzienia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz