DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Po ataku na strażnika miejskiego prezydent zabiera głos

W środowy wieczór doszło do ataku na strażnika miejskiego. W Ostrowie Wielkopolskim na Placu 23 Stycznia młodociany sprawca uderzył w twarz funkcjonariusza, który zwrócił mu uwagę. – Strażnik został uderzony pięścią w twarz po tym, jak zwrócił uwagę młodocianym osobom, które odpalały fajerwerki i spożywały alkohol oraz głośno się zachowywały. Kiedy podejmował interwencję, zwrócił się do dwóch osób. Chwilę później zza transformatora wyszło jeszcze pięć osób. Po tym zdarzeniu grupa osób uciekła, łącznie ze sprawcą – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zaatakowany funkcjonariusz trafił do szpitala w Poznaniu. Jest po wizycie u chirurga szczękowego. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze zatrzymali w czwartek podejrzewanego o atak na strażnika miejskiego. Znajduje się w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. – Sprawa trafi do sądu, bo doszło do ataku na funkcjonariusza publicznego – dodaje komendant municypalnych.

Jak wyjaśnia, to nie był pierwszy atak na strażnika miejskiego, ale wcześniejsze wiązały się zazwyczaj z drobnymi szarpaninami, w wyniku których zachowujące się agresywnie osoby zostały zakute kajdankami i przekazane policji. Tym razem sytuacja była zgoła odmienna.

Głos w sprawie tego, co wydarzyło się na Placu 23 Stycznia, zabrała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która zakomunikowała, że nie ma jej zgody na przemoc wobec kogokolwiek, ani na stosowanie mowy nienawiści, która – jak zaznaczyła – „zalała wczoraj internet”. Każdy, również strażnik miejski, funkcjonariusz publiczny zasługuje na szacunek. We wczorajszych komentarzach tego zabrakło. Przykro było je czytać. Przed nami świąteczny czas, tym bardziej apeluję do Państwa – bądźmy dobrzy dla siebie. Straż miejska pełni ważną rolę w naszym mieście – pilnuje porządku na terenie naszego miasta, patroluje jego ulice, zabezpiecza różne wydarzenia. To również dzięki nim Ostrów jest miastem bezpiecznym i zrobimy wszystko, by takim pozostało” – napisała na fanpage’u.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • P
  P.

  czwartek, 23 grudnia, 2021

  Niech poniesie teraz odpowiednią karę.

  Odpowiedz
 • S
  szyszek

  czwartek, 23 grudnia, 2021

  Nie da się słuchać włodarki

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec

  czwartek, 23 grudnia, 2021

  „Po chwili 5 osób wyszło zza transformatora, po tym zdarzeniu grupa uciekła”. Nieźli bohaterowie, nie ma co…

  Odpowiedz
 • C
  ciekawy

  czwartek, 23 grudnia, 2021

  Gdzie można przeczytać oświadczenie majątkowe komendanta SM w Ostrowie?

  Odpowiedz
 • Z
  Zdzisław

  niedziela, 26 grudnia, 2021

  Kochani jeżeli jest wolność słowa to bardzo dobrze, tylko niech to słowo ma sens, a nie pisanie dla pisania i jak napiszę źle to jest OK. Drugą sprawą są zawody które wymagają sprawności umiejętności obrony czy unieruchomienia przeciwnika i tego wymagają w Polsce , zresztą myślę nie tylko w Polsce lecz wszędzie to zawód POLICJANTA, ŻOŁNIERZA, i niestety STRAŻNIKA MIEJSKIEGO. Są to zawody podwyższonego ryzyka a nie jak zdarza się w straży miejskiej przechowalnia staruszków zapamiętajcie osoba bojąca się własnego cienia nie zdobędzie szacunku tak różnych osób jakie mamy w naszym mieście. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • L
  lesny

  poniedziałek, 27 grudnia, 2021

  biegunka słów

  Odpowiedz
 • P
  Patriota

  środa, 29 grudnia, 2021

  Na ulicy Broniewskiego 20 godzin na 24. Stoi zawsze samochód mnie jak 10 metrów od pasów a czasami na pasach dla pieszych przed budynkiem szkoły podstawowej nr 9. W czasie roku szkolnego jest zagrożenie dla dzieci. Czasami jest zablokowana całą ulica Broniewskiego razem z chodnikami i trawnikami tak że trudno przejechać nawet rowerem. Czy ktoś to widzi?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz