Pleszewskie Kino Hel w remoncie, ale… działa

0
Rozpoczęły się prace związane z kolejną fazą modernizacji pleszewskiego Kina Hel. Zakłada ona zmianę lokalizacji kas i toalet oraz powiększenie holu tak, by przygotować tę przestrzeń do ostatniego etapu, czyli do utworzenia retro-kawiarenki nawiązującej do historii tego budynku. Mimo że remonty potrwają trzy miesiące, w piątki, soboty i niedziele kino będzie czynne, bo po pandemii widać, że pleszewianie potrzebują tego tupu rozrywki – mówi Przemysław Marciniak z tamtejszej Zajezdni Kultury.

Pleszewskie Kino Hel od dobrych kilku lat przechodzi mniejsze lub większe metamorfozy. Zaczęło się od digitalizacji, potem był remont sali kinowej i cyfryzacja sprzedaży biletów, a teraz ruszył kolejny etap prac – przebudowa holu. Od poniedziałku ekipa budowlana pracuje nad tym, by przenieść toalety w całkiem nowe miejsce.

Prace częściowo finansowane są z pięniędzy pozyskanych w ramach programu „Kulisy kultury”, a to jeszcze nie koniec remontowych planów związanych z pleszewskim Kinem Hel. W otwartej przestrzeni, która powstanie po wyburzeniu istniejących toalet, ma powstać kawiarenka w stylu retro, która stylem będzie nawiązywać do historii tego budynku.

Mimo dość szerokiego zakresu prac, przez prawie cały czas trwania remontu zaplanowane są weekendowe seanse filmowe.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick