Pleszewskie kino Hel po i przed remontem

3
Różowo-fioletowe ściany to już przeszłość, zniknęła też stara instalacja kanalizacyjna. Pojawiło się za to nowe oświetlenie i nowe kolory, a to nie koniec remontów, bo plany co do tej przestrzeni są ambitne. Mowa o pleszewskim kinie Hel, które od zeszłego roku jest zamknięte nie tylko ze względu na pandemię, ale też dlatego, że przechodzi kolejny etap modernizacji. Sala już teraz robi wrażenie, a gdy pojawi się kawiarenka z ogródkiem i nowe wejście, kinomani będą zachwyceni. Trzeb tylko jeszcze trochę poczekać.

Zakres remontów rozpoczętych latem ubiegłego roku był niewielki, bo obejmował kanalizację i odświeżenie sali głównej, ale jego efekt spektakularny. Sala w kinie wyglada bardzo efektownie, nie tylko dzięki stylowemu granatowi na ścianach i suficie, ale przede wszystkim przez ledowe podświetlenie, które dopełnia klimat. To pierwszy etap zmian w tym budynku – tłumaczy burmistrz Pleszewa. Projekt na kolejne już jest. Zakłada on m.in., że do kina będzie się wchodzić z boku, prosto do dużego, przestronnego pomieszczenia ze stolikami kawiarnianymi. więcej o tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. No i jednak można doinwestować kulturę i coś fajnego zrobić. W Ostrowie KOMEDA była źle zarządzana, praktycznie nic nie remontowano, sanitariaty pozostawiały wiele do życzenia a repertuar był tak dobierany że na kasowe filmy trzeba było jeździć do Kalisza. Pandemia postawiła tylko kropkę nad “i”.

  2. Tylko żeby Pleszew sie rozwijal pod względem zakladow pracy a tu nic sie nie dzieje … blokowane inwestycje przez lokalnych wyzyskiwaczy…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick