Pleszewski szpital ma szczepionki dla seniorów

9
Fot. Pleszewskie Centrum Medyczne
Dobra informacja dla wszystkich seniorów powyżej 75 roku życia, którzy chcieliby zaszczepić się przeciwko grypie, a którzy są pacjentami oddziałów lub szpitalnych poradni Pleszewskiego Centrum Medycznego. Szpital posiada na stanie takie szczepionki, a darmowe szczepienie rozpocznie się 8 grudnia.

Pleszewskie Centrum Medyczne zaszczepiło już 320 pracowników, którzy wyrazili taką wolę. Na stanie pozostały jeszcze szczepionki, a placówka postanowiła oddać je seniorom powyżej 75 roku życia. – Osoby, które ukończyły 75 rok życia zaliczają się do tzw. grupy ryzyka, dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy darmowe  szczepienia. Wiemy, że szczepionki przeciwko grypie są w tej chwili towarem deficytowym i postanowiliśmy w marę naszych możliwości wesprzeć pleszewskich seniorów – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Medycy z pleszewskiego szpitala informują, że w dobie pandemii Covid-19 grypa stanowi dodatkowe, poważne niebezpieczeństwo dla osób starszych. Powikłania powodują bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Statystycznie szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. Dochodzi wtedy nawet do kilku milionów zakażeń w skali kraju. – Pacjenci zainteresowani bezpłatnym szczepieniem w PCM powinni o tym poinformować lekarza ze szpitalnej poradni podczas wizyty. Ten, jeśli nie będzie widział przeciwwskazań -wypisze skierowanie – dodaje prezes Górczyński.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 9
  2

  Zawsze mówili że najlepszy miesiąc żeby się zaszczepić to październik. Dlaczego w aptekach nie było i nie ma nadal. A tak minister zdrowia zapewnial.

  • 5
   2

   Zapewnienia każdego pisowskiego ministra to tak naprawdę ich pobożne życzenia. Nic więcej.

 2. Tyle było gadania obiecanek ze strony rządu na temat szczepionek na zwykła grype , i gdzie sa te szczepionki? W Ostrowie szczepionek nie ma .Dlaczego Morawiecki ciagle okłamuje ludzi . Czy on juz te kłamstwa które glosi od lat wyssal z mlekiem martki ?

  • Dlatego że chce się zaszczepić 3 razy więcej ludzi niż zwykle, jakby kupili za dużo to byś znowu jęczała że zmarnowane pieniądze. A Morawiecki chociaż by się mocno starał to Tuskowi nie dorówna w niespełnionych obietnicach nigdy. Aż żal że nie możemy Tuska sprawdzić przy pandemii to byłoby dopiero na co narzekać

 3. To Pleszewski szpital ma szczepionki na grype . a Ostrów kiedy dostanie szczepionke ? Widac Pleszew to lepsza organizacja w tym mieście ,czego nie można powiedzieć o Ostrowie. W Ostrowie w szpitalu na zabiegowym pogotowiu biegają wieczorem tylko KARALUCHY WSTYD I TAM SIE PODAJE ZASTRZAYKI. MASAKRA

 4. A dyrektor szpitala w Ostrowie taki dobry, taki wychwalany , niech sie zajmie zabiegowym na Pogotowiu .Bo strach tam sobie robic zastrzyki jak po zabiegowym robale po podłodze buszuja i sie scigaja .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick