Pleszewski samorząd frontem do przedsiębiorców. Będą ulgi

0
Odroczenia, umorzenia, ulgi w podatkach od nieruchomości... O tym, jak pomóc lokalnym przedsiębiorcom, mówiono dziś w pleszewskim magistracie. Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak zaprosili na wideokonferencję, której tematem przewodnim było wsparcie, jakie oferuje przedsiębiorcom samorząd w czasie epidemii.

Obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii odbijają się na przedsiębiorcach i Pleszew nie jest tu wyjątkiem. Firmy korzystają z propozycji rządowych opracowanych w ramach tarczy, ale dla wielu to za mało. Dlatego samorząd pleszewski chce m.in. zwalniać z podatku od nieruchomości wszystkich tych, którzy zostali wyłączeni z działalności na czas epidemii.

O ulgi w podatku od nieruchomosci będą mogli starać się ci, którzy nie zawiesili działalności, a obroty spadły im co najmniej o połowę. Firmy, które prowadzą działalność gospodarczą w lokalu wynajmowanym od gminy, także będą mogły ubiegać się też o zwolnienia z opłat i ulgi.

Włodarze chcą też wypracować porozumienia między prywatnymi właścicielami i najemcami prywatnych nieruchomosci a ich najemcami. – Będzie to powiązane z pewnymi ruchami, które będą po stronie właścicieli tych nieruchomości. Chcemy, by właściciele obniżali czynsze najemcom, a my im obniżymy podatki od nieruchomości – wyjaśnia burmistrz Arkadiusz Ptak. Ulgi będą obowiązywać od kwietnia do czerwca, przynajmniej na razie – mówią pleszewscy włodarze. Wejdą w życie po zatwierdzeniu odpowiedniej uchwały przez pleszewską radę miejską.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick