Pleszewska poradnia ginekologiczno-położnicza w nowej odsłonie

0
Fot. szpital-pleszew.pl
Pleszewski szpital ma nową poradnię ginekologiczno-położniczą dla kobiet, która zastąpiła starą znajdującą się w innej części placówki. Dzięki temu jest teraz nie tylko bardziej estetycznie, ale przede wszystkim bardziej komfortowo zarówno dla pacjentek, jak i personelu. Te pierwsze mają też zapewnioną większą intymność.
Więcej miejsca – dwa gabinety w tym jeden z odrębną łazienką, przestronna poczekalnia przeznaczona tylko dla pacjentek oraz toaleta. Do tego osobne pomieszczenie administracyjne z częścią socjalną dla personelu – tak teraz wygląda nowa poradnia położniczo-ginekologiczna, która już działa w Pleszewskim Centrum Medycznym. Z zamiarem remontu nosiliśmy się już od dawna. I w tym roku udało nam się ten zamiar zrealizować. Poprzednio poradnia była ulokowana w pobliżu poradni zdrowia psychicznego. Pacjentek jednak z roku na rok przybywa, zaczynało więc już być  ciasno. Stąd też decyzja o zmianie lokalizacji i adaptacji nowych pomieszczeń – wyjaśnia Błażej Gorczyński, prezes PCM.
 
Pleszewski szpital ma bardzo wysoki wskaźnik urodzeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, a to oznacza, że cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentek. Wiele pacjentek ginekologicznych to kobiety ciężarne, które wymagają szczególnego traktowania. Konieczne więc okazało się stworzenie bardziej przyjaznych warunków do przeprowadzania badań i zapewnienie intymności wszystkim paniom korzystającym z naszej poradni. Znacznej poprawie uległy również warunki pracy personelu. – dodaje ginekolog dr Ryszard Bosacki i zarazem dyrektor do spraw Medycznych PCM.
Przypomnijmy – pod koniec ubiegłego roku w Choczu w powiecie pleszewskim w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia Pleszewskie Centrum Medyczne uruchomiło drugą poradnię ginekologiczno-położniczą dla mieszkanek powiatu pleszewskiego. Była to odpowiedź na prośbę samorządu zabiegającego o dostęp do bezpłatnych badań ginekologicznych dla kobiet.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick