Pleszewska biblioteka w dawnym dworcu. Zdradzamy jak wygląda w środku

0
Biblioteka Publiczna w Pleszewie został oddana do użytków mieszkańcom miasta. My zajrzeliśmy do jej wnętrz na chwilę przed tym wydarzeniem. Jak wygląda budynek od środka? Wystrój nawiązuje do stylistyki dawnego dworca kolejowego.

Przeniesienie 45 tysięcy książek do budynku w innej części miasta to nie lada wyzwanie. Pracownikom Biblioteki Publicznej w Pleszewie udała się ta logistyczna operacja. Instytucja zyskała nową siedzibę, ale przede wszystkim przestrzeń, której brakowało w starych pomieszczeniach. -To miejsce jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Przede wszystkim mamy kolorowy kącik dla dzieci. To było zawsze naszym marzeniem, bo jednak na dzieciach bardzo nam zależy – cieszy się Elżbieta Mielcarek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Pleszewie.

Kącik dla dzieci to nie jedyna z nowości. W skład biblioteki wchodzi teraz sala multimedialna, która ma za zadaniem spełniać rolę miejsca dla starszych dzieci – z grami planszowymi, komputerowymi. Do tego dochodzi sala szkoleniowa – pleszewska biblioteka jest instytucją, która pełni funkcję powiatowej, dlatego organizowane będą tam np. warsztaty szkolenia zawodowego dla bibliotekarzy.

Na jednym z pięter budynku powstała też sala widowiskowa i zaplecze socjalne dla pracowników biblioteki.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick