Pleszew. Zmiana na stanowisku prezesa szpitala?

0
Wiele wskazuje na to, że nastąpi zmiana na stanowisku prezesa pleszewskiego szpitala. We wtorek ma zebrać się rada nadzorcza, by podjąć decyzję o wyborze osoby, która obejmie tę funkcję.

Przez ostatnich sześć lat funkcję prezesa w szpitalu w Pleszewie pełnił Tadeusz Stefaniak. Wcześniej zajmował stanowisko wiceprezesa spółki i dyrektora ds. technicznych. Być może to jego ostatnie dni na tym stanowisku. – Za wcześnie, by komentować tę sprawę – powiedział w rozmowie z nami Maciej Wasielewski, starosta pleszewski. – We wtorek odbywa się posiedzenie rady nadzorczej. Jutro wydamy oficjalny komunikat. Póki co funkcję prezesa nadal pełni Tadeusz Stefaniak – dodał.

Rzecznik pleszewskiego szpitala, Ireneusz Praczyk również nie chciał wypowiadać się na ten temat.

W ostatnim – 15. rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i “Rzeczpospolitą”, Pleszewskie Centrum Medyczne znalazło się na 1. miejscu w kategorii szpitali wojewódzkich. Nieco słabiej wypadło w rankingu, jeśli chodzi o kategorię szpitali – poziom 2, zajmując 5. miejsce. Z kolei w rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych osiągnęło dopiero 14. pozycję.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick