Pleszew: Wstrzymali likwidację. Straż Miejska będzie działać

0
Straż miejska w Pleszewie zostaje i nadal będzie służyła mieszkańcom miasta. - To duża niespodzianka, bowiem w ubiegłym roku miasto podjęło, wydawałoby się, ostateczną decyzję o jej likwidacji. Ale samorządowcy uznali, że lepiej jednak będzie nie rozwiązywać tej formacji - mówi Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza MiG Pleszew.
 

Na początku ubiegłego roku straż miejska w Pleszewie przeniosła się do nowej siedziby przy Placu Kościelnym. Wtedy nic nie zapowiadało likwidacji. Wiosną 2016 r. miasto podjeło jednak decyzję o tym, aby zakonczyć działąlność strażników. – Kiedy miała zostać podjęta ostateczna decyzja, samorząd zmienił zdanie. Utrzymanie straży miejskiej kosztowało Miasto i Gminę Pleszew rocznie około 400 tys. złotych. Teraz ma być taniej, ale niewiadomo jeszcze o ile – wyjaśnia wiceburmistrz Pleszewa. 

Decyzja o rozwiązaniu straży miejskiej była podyktowana tym, że strażników było za mało, a zatrudnianie kolejnych generowałoby dodatkowe koszty. Dzisiaj jednak straż działa na tych samych zasadach, co dawniej. Tyle, że w okrojonym składzie. Formalnie z 7 strażników – zostało 4. Komendant odszedł na emeryturę, a 1 strażnik dostał inne zadania od miasta. 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick