DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszew. Władze miasta wybrały warianty przebiegu drogi S11. Czy są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców?

Budowa drogi S11 na terenie Południowej Wielkopolski to temat, który spędza sen z powiek samorządowcom, mieszkańcom i przedstawicielom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Plany jej budowy sięgają już lat 80. XX wieku. W tym czasie sporo się zmieniło, a drogi jak nie było, tak nie ma, choć ostatnie działania GDDKiA oraz władz Pleszewa pozwalają mieć nadzieje, że coś się w tej kwestii wreszcie zmieni.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Władze poznańskiego oddziału generalnej dyrekcji zaproponowały trzy warianty przebiegu drogi S11 przez powiat pleszewski. „Opowiadamy się za wyborem do dalszego procedowania wariantu A lub C z ewentualnymi mutacjami polegającymi na ich miksowaniu oraz pewnych korektach, których konieczność nasuwa nam się szczególnie na obszarach objętych miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i terenach z zagęszczeniem istniejącej zabudowy” – czytamy w piśmie, które władze Pleszewa wysłały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odrzucony został więc wariant „B”, który budził spore kontrowersje części mieszkańców. Dyskusja m.in. na temat tzw. „drugiego korytarza” toczyła się w programie „Prosto w oczy” w Telewizji Proart, którego fragment możecie obejrzeć powyżej.

Napisz do autora

Komentarze (3)
  • J
    jan

    środa, 18 lipca, 2018

    Miasto może odrzuca wariant B ale nie GDDKiA. To jest najrozsądniejszy wariant bo w nim jest najmniej wyburzeń.

    Odpowiedz
  • DW
    dr w.d

    środa, 22 sierpnia, 2018

    Wariant B jest zdecydowanie najlepszy. Każdy z pozostałych wariantów jest bardziej kontrowersyjny.

    Odpowiedz
  • G
    gość

    czwartek, 18 kwietnia, 2019

    Wariant B to jest wymysł.
    Od wielu lat była wstępnie wytyczona linia drogi.Co się teraz stało ,że ma się zmienić ?Przecież jak ludzie chcieli sie budować w tych miejscach nie otrzymywali zgody na budowe domów.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz