Pleszew. Przejęli ponad 170 tysięcy nielegalnych papierosów

3
Fot. KPP Pleszew
Do trzech lat więzienia grozi 53-letniemu mężczyźnie, u którego pleszewscy policjanci znaleźli ponad 170 tysięcy nielegalnych papierosów. Towar jest już w rękach policji, a 53-latek odpowie przed sądem.

Do przejęcia towaru doszło w miejscowości Obory w powiecie pleszewskim. Policjanci pełniący służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi A6. Za kierownicą pojazdu siedział 53-letni mieszkaniec Konina. – Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 32 km/h. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Szybko okazało się, że to nie jedyne kłopoty mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli w bagażniku auta dużą ilość papierosów. Okazało się, że nie posiadają one wymaganych znaków akcyzy skarbowej. – Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 170 tysięcy sztuk papierosów.  53-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut przestępstwa skarbowego, do którego się przyznał – dodaje Kołaska.

Mężczyzna za czyny odpowie przed sądem. Za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych grozi mu kara nawet do trzech lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick