Pleszew najlepszy w Polsce. Jest “Pro Familia”

15
Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak odbierający nagrodę dla "Samorządu Pro Familia" z rąk premiera Mateusza Morawieckiego / fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Pleszew został nagrodzony w konkursie pn. "Samorząd Pro Familia" zorganizowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Był skierowany do wszystkich samorządów w Polsce. Nagrody otrzymało pięć z nich, które - jak wyjaśniają organizatorzy - "wykazują się szczególnymi działaniami na rzecz rodzin".

“Pleszew the best” – chwali się burmistrz Arkadiusz Ptak, który otrzymał nagrodę dla “Samorządu Pro Familia”. Ta gmina zajęła pierwsze miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich. “Właśnie odebrałem nagrodę z rąk premiera Mateusza Morawieckiego i minister Marleny Maląg. Doceniono nasze starania, by Pleszew był miastem przyjaznym rodzinom. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za współtworzenie naszego małego pleszewskiego miejsca do życia” – napisał włodarz na fanpage’u.

W konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wzięło udział 236 gmin. Do finałowego etapu zakwalifikowano 15 samorządów. Po trzy w każdej z pięciu kategorii: gmina wiejska, wiejsko-miejska, miejska do 20 tys. mieszkańców, miejska od 20 do 100 tys. mieszkańców, miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. – Nagradzamy te samorządy, które zrozumiały, jak istotne jest inwestowanie w rodziny, naszą wspólną przyszłość i którym już udało się stworzyć odpowiednie warunki do życia dla rodzin podkreśliła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Pleszew był jedynym samorządem z Wielkopolski, który reprezentował to województwo w konkursie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. 40
  3

  Jak i kiedy pani minister naprawi szkody nauczycielom z czasów jak łamała kodeks pracy. Czy już się sama uniewinniła w tej sprawie? Uważa że sprawa przedawnienia? My pamiętamy i stosowne dokumenty na łamanie KP przez panią minister posiadamy.

 2. 42
  3

  Pani minister Maląg kiedyś była dyrektorem ostrowskiej szkoły, w której stosowała mobbing i nie przestrzegała kodeksu pracy. Pamiętamy i wstyd nam za nią

  • 3
   34

   Fajna babka konkreta i wymagajaca. Więc wydaje mi się że byłaś obibokiem jak wielu nauczycieli.

 3. 31
  2

  Ja mam dokumenty potwierdzające łamanie Kodeksu Pray przez p. M. Malag. Dokumenty są podpisane przez PIP. Chętnie je udostępnię. A Ty na jakiej podstawie piszesz te farmazony?

  • 2
   6

   Jakby to była prawda co piszesz to napisz jaką karę zasądził sąd dla tej Pani w przedmiotowej sprawie.

 4. 31
  1

  Do Kasia: nie oceniaj jeśli nie
  znasz tematu. Najpierw zapoznaj się z artykułami nt. postępowania minister Maląg w stosunku do pracowników ministerstwa rodziny. Oni też są obibokami? Ponadto zacytuję Einsteina “uogólnianie jest cechą idiotów”. Dodam także, że obiboctwo jest przypisane do charakteru człowieka a nie wykonywanego zawodu. Nie obrażaj zatem jeśli nie znasz człowieka!

 5. 29
  2

  Pani Maląg-prorodzinna!! A dla swoich podwładnych- nieludzka! Swoje stanowisko osiągnęła na krzywdzie innych. To twórczyni słynnej już Spółdzielni Oświatowej- folwarku rodem z Orwella. Oby przyszedł walec i wyrównał wszystkie krzywdy.

  • 24
   2

   Pani Maląg od wielu lat miała parcie na władzę i tylko to było dla niej ważne! Niestety!!

 6. 2
  1

  Najgorsze jest to ze ten Pleszew sie nic nie rozwija… nie powstał i nie powstaje żaden większy zakład produkcyjny.. wszytkie tego typu inwestycje sa blokowane przez władze i zamożnych, coraz więcej ludzi wyjeżdża z Pleszewa…. w tym kierunku nic sie nie robi.

 7. 21

  Do Adik: czytaj ze zrozumieniem! Nikt nie pisał o sprawie sądowej tylko o wnioskach z kontroli PIP, w których wymienione są liczne przypadki nieprzestrzegania kodeksu pracy. Są na to dokumenty, do których można uzyskać dostęp w ramach informacji publicznej!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick