Pleszew. Huczne obchody w OHP

0
W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy trwają ogólnopolskie uroczyste obchody związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy obchodów złożyli wiązanki pod tablicą Jana Pawła II, która znajduje się na budynku Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, gdzie na placu apelowym odbyły się uroczystości główne w tym apel pamięci, salwa honorowa i przemarsz kompanii honorowej 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Dla zebranych gości zagrała również Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Odbyła się również sesja historyczna pt. „Młodzież w walce o odzyskanie niepodległości i jej udział w Powstaniu Wielkopolskim”. Uroczyste obchody zostały zorganizowane przede wszystkim z myślą o młodzieży właśnie. Ponad stu uczniów z 15 komend Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju i sześciu Centrów Kształcenia i Wychowania OHP, którzy pojawili się w pleszewskim centrum, wzięło udział w ogólnopolskim teście wiedzy historycznej oraz zawodach strzeleckich, które odbywają się na strzelnicy bractwa kurkowego oraz poligonie karczemka.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, podobnie jak na tych uczniów, którzy biorą udział w zawodach strzeleckich odbywających się na krytej strzelnicy Bractwa Kurkowego oraz poligonie Karczemka. Obchodom towarzyszyła też wystawa sprzętu wojskowego, którą z ciekawością zwiedzali zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pleszewa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick