Pleszew: Dzień Dziecka w plenerze

0
Rynek, muzeum, biblioteka, park miejski i wigwam. W tych pięciu miejscach Pleszewa już w najbliższą niedzielę najmłodsi mieszkańcy tego miasta znajdą wiele atrakcji, dobrej zabawy i ciekawej rozrywki. Na 30. maja kilka instytucji i organizacji lokalnych przygotowuje cykl takich atrakcji, by można wziąć w nich udział mimo pandemicznych obostrzeń.

Pleszewskie instytucje i organizacje samorządowe postanowiły zorganizować atrakcje związane z Dniem Dziecka tak, by mimo pandemicznych obostrzeń zapewnić małym pleszewianom dobrą rozrywkę. Stąd pięć miejsc, w których coś będzie się dziać: rynek, muzeum, biblioteka, park miejski i wigwam. Atrakcje w parku miejskim przygotuje zajezdnia kultury i lokalne centrum wolontariatu. Kolejne wydarzenia przygotowane przez Fundację Animację będą odbywać się w samym sercu miasta, czyli na pleszewskim Rynku, w swoje progi zaprosi też Muzeum Regionalne. Terenem pokolejowym zaopiekuje się natomiast biblioteka publiczna.

Animacje dla dzieci trwać będą przez cały dzień i specjalnie pomyślane są tak, by nie tworzyć nadmiernych tłumów. By zdobyć zestaw upominków, trzeba odwiedzić co najmniej trzy z pięciu wymienionych punktów, zrealizować tam wyznaczone zadania i zebrać pieczątki. Pleszew zaprasza na Dzień dziecka w smart mieście już w niedzielę, 30. maja.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick