DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszew. Balicka za Małeckiego

Na ostatniej sesji za trzy lata współpracy Eugeniuszowi Małeckiemu dziękowali Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie Mirosław Kuberka.

Odchodzący wicestarosta otrzymał liczne podziękowania, dyplomy i kwiaty od dyrektorów jednostek powiatowych i radnych.

Pamiątkowe zdjęcie wicestarosty Eugeniusza Małeckiego i Rady Powiatu w Pleszewie V kadencji.

Na tej samej sesji Rada Powiatu w Pleszewie dokonała wyboru nowego wicestarosty. Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski rekomendował na to stanowisko Urszulę Balicką, dotychczasowego zastępcę naczelnika Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego. Starosta podkreślał, że kandydatka ma ogromne doświadczenie w pracy samorządowej, w starostwie pracuje od 18 lat, była odpowiedzialna m.in. za obsługę kancelaryjną Rady Powiatu i Zarządu Powiatu.  Zna bardzo dobrze specyfikę tego urzędu, co gwarantuje nam, że już od  jutra będzie mogła objąć funkcję wicestarosty i wykonywać swoje obowiązki argumentował przed głosowaniem Maciej Wasielewski.

Zgodnie z przepisami Rada Powiatu wybrała spośród radnych komisję skrutacyjną do przygotowania i przeprowadzenia głosowania oraz zatwierdziła regulamin wyborów. W skład komisji weszli: Zenon Lisiak jako przewodniczący oraz członkowie Andrzej Madaliński i Przemysław Kazuś. Głosowanie było tajne. Radni głosowali w porządku alfabetycznym. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych, czyli wszyscy członkowie rady. Pani Urszula Baliska uzyskała 14 głosów „za” i 5 „przeciw”.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz