Planujesz podróż pociągiem? Czytaj komunikaty

2
Trwa usuwanie utrudnień na sieci po nawałnicach jakie przeszły nad Polską, niektóre pociągi wciąż nie kursują. Wybierając się w podróż warto czytać dokładnie komunikaty.

Trwa usuwanie skutków anomalii pogodowych. Na sieci kolejowej nie ma zatrzymanych pociągów. Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Poza odcinkami Ostrów Wielkopolski – Kluczbork, Ostrów Wielkopolski – Oleśnica, Zielona Góra – Czerwieńsk – Zbąszynek, Zielona Góra – Czerwieńsk – Rzepin oraz stacją Zielona Góra obecnie sieć kolejowa jest przejezdna. Utrudnienia są także na stacjach Poznań i Ostrów Wielkopolski. Na odcinku Zielona – Góra – Czerwieńsk utrudnienia mogą potrwać do jutra do godzin popołudniowych. Zespoły techniczne PLK pracują nad przywróceniem ruchu na liniach regionalnych w woj. śląskim: Mysłowice – Brzezinka i w okolicach Ustronia.

Strona niemiecka nadal podtrzymuje wprowadzone wczoraj od 18.00 wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi z Warszawy dojeżdżają do Rzepina i z Rzepina powracają do Warszawy.

Na miejscu pracują 24 lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. W dyspozycji zarządcy infrastruktury jest 165 zespołów szybkiego usuwania awarii, 68 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

W nocy przewoźnik PKP Intercity – tam, gdzie było to możliwe – wydawał i dostarczał dodatkowe poczęstunki. Non stop trwają intensywne prace służb technicznych, w celu przywrócenia drożności linii kolejowych.

W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów. Niektóre pociągi mogą zostać odwołane. Pociągi będą kierowane trasami okrężnymi lub może być wprowadzana komunikacja zastępcza. Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200. Na stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

źródło:PKP PLK SA.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Takie informacje się podaje wcześnie rano, a nie o godz. 14:07, kiedy to największe opóźnienia już minęły… Portal newsowy, a takich informacji brak… skandal

  2. Skoro wiedzieli już w nocy ze trasy są nieprzejezdne to dlaczego nie informowali wcześniej dowiedzieliśmy się dopiero we Wrocławiu że pociąg jedzie tylko do Twardogóry a dalej będą podstawione autobusy które zawiozą ludzi do Ostrowa ale były tylko dwa które zabrały ludzi a reszta ma czekać na ich powrót a w pociągu pełno ludzi kto mógł załatwił sobie transport a reszta pewnie tam jeszcze siedzi ktoś jest niepoważny żeby wysłać tyko 2 autobusy na cały skład pociągu który jechał do Białegostoku.To jest jakaś pomyłka…..My dostaliśmy się własnym transportem staliśmy od 16 do 18 30 w pociągu ale współczuje tym ludziom czekania na autobusy które nie wiadomo czy przyjadą….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick