Plac Rowińskiego zamknięty. Jak wygląda ruch w praktyce?

0
Od poniedziałku kierowcy muszą pamiętać o zmianach w kierunku ruchu, jakie nastąpiły w śródmieściu Ostrowa. Mowa konkretnie o Placu Rowińskiego, który został wyłączony na czas rewitalizacji. Warto patrzeć na znaki, bo największym zaskoczeniem dla kierowców okazuje się odwrócenie kierunku jazdy na ulicy Wiosny Ludów. Nowe zasady będą obowiązywały przez dwa miesiące.

Zmiana ruchu przy Placu Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim była zapowiada, ale teraz kierowcy muszą się z nią zmierzyć w praktyce. Od ulicy Sądowej pojedziemy tylko w kierunku ulicy Ledóchowskiego. W ulicę Gimnazjalną skręcimy jedynie z Wiosny Ludów, która zmieniła swój kierunek jazdy! Kierowcy muszą patrzeć na znaki, bo od poniedziałku w Wiosny Ludów wjedziemy jedynie od ulicy Kolejowej. – Remontowany jest cały ciąg komunikacyjny. Od deptaku przez ulicę Wiosny Ludów do Placu Rowińskiego – informuje Jakub Tomalkiewicz, doradca prezydenta Ostrowa ds. rewitalizacji miasta.

CZYTAJ TEŻ: Największa inwestycja w historii Krotoszyna. Jak zmieniają się Błonie?

Remont deptaku, ulicy Wiosny Ludów i Placu Rowińskiego to część gigantycznego, miejskiego projektu rewitalizacji śródmieścia. W skład inwestycji wchodzi także remont Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru w Parku Miejskim oraz sali sesyjnej, gdzie obradują ostrowscy radni.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick