DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pisał o nim Jarosław Iwaszkiewicz. Teraz przejdzie modernizację

Gmina kupiła młyn razem z działką o powierzchni 300 metrów kwadratowych za blisko 70 tysięcy złotych. – Od wielu lat zabiegałem o to, żeby gmina Jarocin mogła stać się właścicielem Młyna nad Lutynią w Wilkowyi. Tego samego młyna, o którym pisał Jarosław Iwaszkiewicz, jednego z cenniejszych obiektów turystycznych Ziemi Jarocińskiej. Udało się tego dokonać w ubiegłym roku – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Obiekt przejdzie modernizację, a prace remontowe obejmą najpierw dach zabytku. Władze Jarocina informują, że obiekt wymaga sporych nakładów finansowych, ale miejsce to powinno służyć celom turystycznym i być dostępne dla zwiedzających. – Najpilniejszą rzeczą do zrobienia jest nowy dach. Trzeba to jak najszybciej wykonać. W najgorszym stanie jest poszycie, belki wydają się jeszcze zdrowe – dodaje włodarz gminy.

CZYTAJ TEŻ: W tym tygodniu Boże Ciało. Jakie wytyczne wydała Diecezja?

W budżecie Gminy Jarocin zabezpieczono 200 tys. zł. Środki pozyskane zostały z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dokumentacja techniczna jest już po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, a gmina przygotowuje się do przetargu. W kolejnym etapie prac samorząd będzie starał się o pozyskanie środków zewnętrznych na dalszą modernizację budynku, w tym wymianę elewacji.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz