Pirat drogowy i nieporadność kierowców. Nagranie ku przestrodze [WIDEO]

7
Wyprzedzanie "na trzeciego" pirata drogowego o mało co nie doprowadziło do tragedii. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera wideo zamontowana w policyjnym radiowozie. Gdy funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w pogoni za kierowcą, pozostali uczestnicy nie za bardzo umieli ustąpić miejsca policjantom.

Policja, ku przestrodze publikuje zapis z wideorejestratora policyjnego samochodu ze zdarzenia, do którego doszło w ostatnim czasie na drodze krajowej nr 11 na trasie Sobótka-Górzno. Kierujący samochodem marki Audi zaczął wyprzedzać w momencie, gdy przeciwnym pasem jechał TIR. Od wypadku dzieliły ich centymetry. – Policjanci, widząc niebezpieczny manewr wyprzedzania, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać kierowcę audi. Po zatrzymaniu okazało się, że pojazdem kierował 32-latek z powiatu pleszewskiego. Mężczyzna został przez policjantów ukarany mandatem i punktami karnymi – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy policji.

Na nagraniu widać też, jak inni kierujący nie ułatwiają przejazdu pojazdowi na sygnale. Reakcje kierujących na widok uprzywilejowanego radiowozu są różne. – W zależności od sytuacji, kierowca zobowiązany jest dojechać do krawędzi jezdni, a w niektórych przypadkach zjechać na pobocze, pas zieleni, przystanek, zatoczkę postojową czy strefę wyłączoną z ruchu – wyjaśnia sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.

Funkcjonariusze policji przypominają też, że za niezastosowanie się do obowiązkowego przepuszczenia uprzywilejowanego pojazdu grozi mandat nawet do 500 zł.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Tylko problem w tym że chyba nie koniecznie było tam gdzie zjechać patrząc na nagranie. Rów tam chyba jest. I gdzie zjechać.

  2. Komedia patrząc na to nagranie to sami pojechali jak ofiary losu. Oni również stworzyli zagrożenie w ruchu. Nie bez powodu mówią,że bmkami jeżdżą…… 😂😁

  3. Głupie uwagi !Całe zdarzenie trwało kilkanaście sekund .Nie da się w tym czasie odpowiednio zareagować.Ciekawe co powinien zrobić kierowca TIR-a i osobówki którym nagle na wprost wyskakuje radiowóz.Na moje oko zjazd przy tych prędkościach na pobocze w tym miejscu(rów) na pewno jest niebezpieczny.Kierowcy samochodów uprzywilejowanych powinni być swiadomi że obecnie samochody są bardzo skutecznie wygłuszone , plus nawet niezbyt głośno grające radio i sygnału radiowozu praktycznie nie słychać.Sam kilkakrotnie miałem okazję tego doświatczyć.Malkontentom i flustratom pragnę wyjaśnić od razu że słuch mam bardzo dobry, i przejechanych ok. 2 mln km -bez nawet stłuczki. POZDRAWIAM-ANDY

  4. wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali sie prawidłowo , brak pobocza pierwsza sprawa , to ja mam do rowu wjechać bo policja za burkiem chce jechać wg. mnie ostrzeżenie dla policji za stworzenie zagrożenia na drodze .

  5. Zatrzymać prawo jazdy ale kierującemu radiowózem za stworzenie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. A wy redaktorzy w wlkp24 naprawdę także włączcie myślenie za in napiszecie jakiś artykuł

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick