Piraci w rękach policji. Jeden z nich wydmuchał… prawie 3,5 promila

2
Fot. KPP Jarocin
Trzech kierowców zostało zatrzymanych, a kolejna osoba padła ofiarą jednego z nich i trafiła do szpitala. To efekt jazdy z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu. Rekordzista, kierowca z Mołdawii, wydmuchał niemal 3,5 promila. W wyniku jego pijackiej szarży 18-latek trafił na SOR.

Trzech piratów drogowych wpadło w ręce policjantów, którzy w ostatnich dniach patrolowali ulice w regionie. Wszyscy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, a dwóch z nich nawet w podwójnym wymiarze.

Ponad dwa razy szybciej

Jarocińska drogówka zatrzymała 20-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h. Miało to miejsce w Cielczy (gmina Jarocin). Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który kierował volkswagenem, stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a oprócz tego wlepiono mu mandat i naliczono punkty karne. – Może takie ograniczenia nauczą 20-latka z powiatu krotoszyńskiego pokory na drodze. Pokory i poszanowania podstawowych i najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ma nadzieję st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. – Nieważne ile lat ma kierowca, ile przejechanych kilometrów. Jadąc z taką prędkością nie ma szans na wykonanie bezpiecznych manewrów np. hamowania w przypadku jakiegokolwiek nagłego zdarzenia – dodaje.

Kompletnie pijany

To jednak nie koniec drogowych popisów nadmiernie spieszących się kierowców. W sobotę policjanci zatrzymali 33-latka w Rudzie Wieczyńskiej (powiat pleszewski). Był nim mężczyzna, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 39 km/h. Przebadano go alkomatem na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało 0,4 promila w organizmie.

Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego także stracił prawo jazdy. Stanie przed sądem. Grozi mu też kara grzywny oraz aresztu.

Prawdziwym rekordzistą okazał się jednak 27-letni mieszkaniec Mołdawii, który uderzył w tył alfy romeo kierowanej przez 18-latka. Do zdarzenia doszło w sobotę w Kobylej Górze. Obcokrajowiec był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal 3,5 promila alkoholu. – Uczestnika zdarzenia, kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, przewieziono do szpitala. Z ustaleń wynika, że doznał obrażeń ciała poniżej 7 dni, co kwalifikuje zdarzenie jako kolizję. Natomiast sprawca został zatrzymany do dyspozycji prokuratora i spędził noc w policyjnym „areszcie”, a o jego losie zadecyduje sąd – wyjaśnia asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tak tez można i tak jest poprawnie – czyli jednak pan troszkę myśli. Mimo wszystko polecam lekturę słowników poprawnej polszczyzny. Intrygująca – zapewniam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick