Piotr Walkowski posłem. Na co zamierza wykorzystać powierzony mu czas? [WIDEO]

3
Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Zajmie tam miejsce Andżeliki Możdżanowskiej, która uzyskała mandat do Europarlamentu. W sejmie spędzi kilka miesięcy, bo jesienią odbędą się kolejne wybory do parlamentu. - Troszeczkę trudno będzie rozwinąć skrzydła, bo odbędą się dwa lub trzy posiedzenia, a później mamy dwa miesiące wakacji - mówi Piotr Walkowski.

Piotr Walkowski pierwszy raz w ławach sejmowych zasiadł w 2009 roku, kiedy zajął miejsce Andrzeja Grzyba – świeżo upieczonego europosła. W 2011 roku ponownie ubiegał się o mandat posła i zdobył go, przekonując do siebie 6331 osób. W 2015 roku nie dostał się do sejmu. Teraz na kilka miesięcy zastąpi Andżelikę Możdżanowską, która uzyskała mandat do Europarlamentu. – Troszeczkę trudno będzie rozwinąć skrzydła, bo odbędą się dwa lub trzy posiedzenia, a później mamy dwa miesiące wakacji – mówi Piotr Walkowski.

Jak zapowiada Walkowski, na pewno będzie chciał dalej zająć się sprawami rolnictwa. – Sprawami rolnictwa zajmuje się na okrągło więc te kwestie, które opiniuję jako prezes Wielkopolskiej Izby Rolnictwa jakby automatycznie „wchodzą”. Tych zmian szykuje się wiele – podkreśla poseł elekt.

Dlaczego to właśnie Walkowski zastąpi Andżelikę Możdżanowską?

Andżelika Możdżanowska w 2015 roku kandydowała do sejmu z ramienia „Ludowców”. W międzyczasie zmieniła przynależność partyjną, stając się posłanką PiS-u. Objęła też stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W związku z tym, że odchodzi z polskiego parlamentu, jej miejsce zajmie kolejny kandydat na liście wyborczej z 2015 roku, z której startowała. Tą osobą jest właśnie Piotr Walkowski.

Już jesienią odbędą się kolejne wybory parlamentarne. Jeśli Walkowski zdecyduje się w nich wystartować i otrzyma mandat, będzie to jego druga „pełna” kadencja w izbie niższej polskiego parlamentu.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Walkowski będzie się musiał trochę unowocześnić i otworzyć na nowe środowiska, bo jego partia będzie się jeżeli nie już nazywała PSLGBT

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick