Piłkarze Pelikana Grabów znowu oddali krew. Tym razem pomogli Pawłowi z Ostrowa

1
Fot. KPP Ostrzeszów
To już kolejna zbiórka krwi, w którą włączają się piłkarze LZS-u Pelikan Grabów. Zawodnicy wraz z funkcjonariuszami postanowili tym razem pomóc Pawłowi Bergerowi pochodzącemu z Ostrowa Wielkopolskiego, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikowa. Mężczyzna walczy z chorobą, a znajomi z regionu pomagają mu, jak mogą.

Piłkarze LZS-u nie po raz pierwszy oddali w ostatnim czasie krew. Taki czyn stał się już małą klubową tradycją. Piłkarzy wspiera Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie i razem przystępują się do dzielenia tym bezcennym darem. Tę ostatnią akcję dla Pawła Bergera wsparli także honorowi krwiodawcy z powiatu ostrzeszowskiego. – Oddali oni krew z przeznaczeniem dla rozpoczynającego specjalistyczne leczenie Pawła – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z komendy w Ostrzeszowie, która sama oddała krew.

CZYTAJ: Zlokalizowano u niej nowe guzy. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja

Gracze Pelikana Grabów oddają krew średnio co trzy miesiące. Czasami – jak miało to miejsce ostatnim razem – z przeznaczeniem dla konkretnej osoby, innym razem, aby po prostu uzupełnić zapasy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, które ma oddział także w Ostrzeszowie.

screen z krwiodawstwo.kalisz.pl

Pod koniec stycznia klub otrzymał nawet imienne podziękowanie od RCKiK „za osobiste zaangażowanie i wkład w popularyzację honorowego krwiodawstwa”.

❤️💪❤️💪❤️💪❤️💪

Opublikowany przez LZS Pelikan Grabów Środa, 22 stycznia 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Z klubu piłkarskiego to był tam chyba tylko sam prezes… Co to za klub w okręgówce gdzie piłkarze przyjeżdżają tylko na mecze…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick