DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Piłkarki Ostrovii 1909 wicemistrzyniami II ligi!

Marzyły o awansie – nie wyszło. Ale nie mają powodów do rozpaczy. Piłkarki Ostrovii 1909 zajęły na koniec sezonu 2. miejsce w II lidze (grupie północnej). To najlepszy wynik do tej pory. Dodatkowo wicemistrzynie odnotowały naprawdę spektakularne wyniki.

Fot. Ostrovia 1909

Ostatnia kolejka sezonu obfitowała w gole, a dla fanów biało-czerwony była szczególnie udana. Ostrovia 1909 rozgromiła PTC Pabianice aż 7:1 i hucznie świętowała zajęcie 2. miejsca w tabeli II ligi (grupy północnej).

Na przestrzeni całego sezonu piłkarki prowadzone przez Łukasza Pawlaka były gorsze tylko od zdecydowanych faworytek do awansu do I ligi – zawodniczek Lecha/UAM Poznań. Piłkarki ze stolicy Wielkopolski zdobyły o 8 punktów więcej i to one zagrają w przyszłej edycji rozgrywek szczebel wyżej.

Jeszcze niedawno biało-czerwone cieszyły się ze zdobycia ponad 40 punktów w sezonie, a okazało się, że po dwóch ostatnich kolejkach przebiły kolejną granicę – w ostatecznym rozrachunku strzeliły 51 goli (drugi najlepszy wynik w lidze) tracąc w całych rozgrywkach 30 bramek (trzeci najlepszy wynik w lidze).

Teraz pozostaje cieszyć się miejscem na podium, odpocząć, zatęsknić za piłką i ruszyć z przygotowaniami do sezonu 2023/24. Być może za rok będzie okazja do świętowania awansu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz