Pilitowski powołany do kadry ma MŚ! Mundial w Polsce i Szwecji rusza 11 stycznia

0
Maciej Pilitowski z Energa MKS Kalisz znalazł się w kadrze Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata rozgrywane w Polsce i Szwecji. Turniej rozpocznie się 11 stycznia. Polacy pierwszy mecz zagrają z Francją w katowickim Spodku. Początek meczu o 20:30.

Środkowy rozgrywający Maciej Pilitowski z Energa MKS Kalisz znalazł się w 20-osobowej kadrze Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej, która 11 stycznia rozpocznie mistrzostwa świata. W turnieju organizowanym wspólnie w Polsce i Szwecji wystąpią 32 drużyny podzielone na 8 grup. Polacy znaleźli się w grupie B z Arabią Saudyjską, Francją i Słowenią.

To właśnie przeciwko tym drużynom w pierwszej kolejności (o ile biało-czerwoni awansują do kolejnej fazy) będzie miał okazję zagrać Maciej Pilitowski. Zawodnik Energa MKS Kalisz nie pierwszy raz weźmie udział w tak prestiżowych zawodach. Narodowe barwy reprezentuje od 2013 roku, a dwa lata temu rywalizował jako jeden z biało-czerwonych podczas MŚ rozgrywanych w Egipcie.

Teraz również znalazł się w kadrze. Prowadzony przez Patryka Rombla zespół rozpocznie rywalizację na mundialu od meczu z Francją (aktualni mistrzowie olimpijscy) w katowickim Spodku (11 stycznia, 20:30).

Terminarz spotkań grupowych Polaków:

11 stycznia (środa)
21:30 Polska – Francja
14 stycznia (sobota)
20:30 Polska – Słowenia
16 stycznia (poniedziałek)
20:30 Polska – Arabia Saudyjska

Wszystkie mecze grupy B, w której zagrają Polacy, zostaną rozegrane w katowickim Spodku.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej są organizowane w Polsce po raz pierwszy w historii. W naszym kraju zostanie przeprowadzonych tylko część rozgrywek w ramach tego czempionatu. Pozostałe odbędą się w Szwecji, która razem z naszą ojczyzną jest współgospodarzem mundialu. Miasta gospodarze MŚ 2023: Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk, Goeteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad, Jonkoping.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick