Pijany zabił kobietę na drodze. Usłyszał zarzuty

0
Fot. krotoszynska.pl
50-letni kierowca busa, który kierował pod wpływem alkoholu i śmiertelnie potrącił kobietę, usłyszał zarzuty. Do tragedii doszło 9 listopada na trasie Krotoszyn-Sulmierzyce. Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie potwierdza, że prowadzi postępowanie w tej sprawie, a mężczyzna został aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragedii doszło 9 listopada na drodze wojewódzkiej nr 444 między Krotoszynem, a Sulmierzycami. To tam 50-letni kierowca busa śmiertelnie potrącił prawidłowo jadącą na rowerze kobietę. Zatrzymał się 100 metrów dalej, podszedł do niej, a następnie odjechał. Świadkowie udaremnili mu dalszą jazdę. Okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany i wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Prokurator przedstawił mu już zarzuty. – Pierwszy z nich dotyczy jazdy pod wpływem alkoholu. Drugi to umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Będąc w stanie nietrzeźwości, nie zachowując bezpiecznej prędkości z uwagi na panujące wtedy warunki drogowe, uderzył przednim prawym narożnikiem w koło prawidłowo jadącej rowerzystki. Jak ustalono, sama pokrzywdzona jechała prawą stroną jezdni, jej rower był prawidłowo oświetlony, a ona miała na sobie odblaskową kamizelkę – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

50-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Mając na uwadze wysoką karę został aresztowany na okres trzech miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick