DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden pijany wjechał w płot. Drugi, jako recydywa słono zapłacił

Policjanci z regionu zatrzymali kolejnych piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość oraz wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Kępno

Policjanci z Kępna zostali powiadomieni o samochodzie osobowym, który wjechał w opłotowanie jednej z posesji. – Uderzenie było tak silne, że z samochodu wyleciał silnik pojazdu. Na miejsce zostali natychmiast wysłani policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej oraz Trzcinicy. Jak się okazało, kierującym samochodem osobowym marki Ford był 27-letni obywatel Kolumbii, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Z kolei policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego solidnie ukarali młodego kierowcę, który za nic miał sobie ograniczenia prędkości. – 28-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 79 km/h ponieważ jechał z prędkością 129 km/h na obowiązującej 50-tce. Okazało się, że wykroczenie to popełnił po raz kolejny i wcześniej także miał zatrzymane prawo jazdy. W przypadku recydywy, mandat jest jeszcze raz tak wysoki – informuje podkom. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy.

Zamiast 2500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości o ponad 79 km/h, kwota ta podwoiła się i wyniosła 5000 zł. Ponadto 28-latek otrzymał kolejnych 15 punktów karnych, które powędrowały na jego konto.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz