Pijany uciekał i potrącił policjanta. Jest wyrok

2
Sąd Rejonowy w Jarocinie wydał wyrok w sprawie 45-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który pijany na początku grudnia 2017 roku doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Poproszony przez policjantów o zatrzymanie się do kontroli, nie wykonał polecenia. Próbując uciekać uderzył w policyjny radiowóz oraz przejechał jednemu z funkcjonariuszy pod nodze.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Kiedy mężczyznę udało się zatrzymać, kierował wobec policjantów obelgi. Okazało się, że 45-latek miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Sąd Rejonowy w Jarocinie przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim postawił mężczyźnie 4 zarzuty. Było to kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, czynna napaść na policjantów, oraz podwójne znieważenie funkcjonariuszy (na miejscu zatrzymania oraz w szpitalu). – Sąd przychylił się do zarzutów wobec oskarżonego i orzekł go winnym zarzucanych mu czynów. Został skazany na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności oraz zapłaty blisko 12 tysięcy złotych nawiązki – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do podobnego zdarzenia doszło w marcu tego roku, w Ostrzeszowie. O tej sprawie pisaliśmy na naszym portalu.

ZOBACZ: Kierowca, który potrącił policjantów został zatrzymany.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Najważniejsze, że przestępców którzy na fakturach vatowskich okradli Polskę na setki milionów niezawisły sąd wypuścił z aresztu na wolność.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick