Pijany sędzia prowadził mecz w V lidze? Wezwano policję. O sprawie powiadomiono WZPN

2
Zachowanie sędziego głównego meczu Zefki Kobyla Góra z Astrą Krotoszyn wzbudziło wątpliwości piłkarzy i działaczy. Prezes Astry wezwał policję. Kontrola alkomatem wykazała, że arbiter miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. O sprawie został powiadomiony Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Niewykluczone, że sędzia zostanie objęty dożywotnią dyskwalifikacją. O jego losie zdecydują członkowie Wydziału Dyscypliny WZPN.

Podczas niedzielnego meczu Zefki Kobyla Góra z Astrą Krotoszyn doszło do niecodziennej sytuacji. Najpierw sędzia główny zamiast wylosować połowy boiska monetą lub gwizdkiem, zrobił to… kawałkiem trawy. Następnie piłkarze zauważyli, że zachowuje się w sposób, który rzucił podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Jak wynika z relacji prezesa Astry Krotoszyn Mariusza Ratajczaka, na zachowanie arbitra zwrócili mu uwagę piłkarze. Wezwano policję. Sędziego przebadano po meczu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Zawodnicy i działacze do końca nie mieli pewności, czy ich podejrzenie jest właściwe, ale zaryzykowali i powiadomili funkcjonariuszy. – Po przerwie sędziowanie zaczęło się robić tak tendencyjne, że stwierdziłem, że tu już nie ma żartów. Brak komunikacji między jednym z liniowych a głównym to jedno. Mało tego, asystent, który miał być z naszej strony, poszedł sędziować na drugą stronę. Zaryzykowałem i zadzwoniłem na policję – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info prezes Astry.

Podejrzenia okazały się słuszne. Potwierdza to rzeczniczka tamtejszej komendy. – Interweniujący policjanci poddali arbitra kontroli trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna podejmował czynności zawodowe będąc nietrzeźwym. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało ponad promil – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dowiedział się o sprawie w poniedziałek, kiedy do poznańskiej siedziby tej instytucji spłyneły informacje dotyczące ostatniej kolejki. – Od razu zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Będziemy kierować prośbę do policji o przekazanie oficjalnej notatki, ponieważ musimy bazować na oficjalnych dokumentach – podkreśla Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WZPN-u.

Sprawa ma trafić do Wydziału Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. – Wobec sędziego mogą zostać wyciągnięte najpoważniejsze możliwe konsekwencje, czyli wydalenie z organizacji sędziowskiej, skreślenie z listy sędziów, co automatycznie – zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym – nie pozwala temu panu pełnić funkcji sędziego przez co najmniej pięć lat. Natomiast mając taką sytuację z przeszłości, może być to tak naprawdę dożywotnia dyskwalifikacja, aczkolwiek nie chcę wchodzić w rolę wydziału dyscypliny, który będzie tę sprawę procedował – dodaje.

Mecz Zefki Kobyla Góra z Astrą Krotoszyn w ramach 8. kolejki wielkopolskiej V ligi (grupa III) zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Czy spotkanie zostanie powtórzone? Na razie nie wiadomo. Będziemy wracać do sprawy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie ktoś z Kobylej Góry mu polał żeby dobrze posedziował i podziałało.
    Dwa karne ewidentne dla Astry, jednemu zawodnikowi prawie nogę złamali w swoim polu karnym a on nawet faulu nie odgwizdał, później jakiś rzut rożny odgwizdany gdzie piłka nie mogła dotknąć zapalników gości bo ich tam po prostu nie było.
    No plus to losowanie na początku meczu.. dramat

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick