Pijany rowerzysta i obywatel Mołdawii sprawcami dwóch zdarzeń w powiecie ostrzeszowskim

0
W poniedziałek w godzinach popołudniowych w powiecie ostrzeszowskim miały miejsce dwa zdarzenia. W Kuźnicy Grabowskiej (gmina Kraszewice) 26-letni obywatel Mołdawii nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i spowodował kolizję trzech pojazdów. Natomiast tuż po godzinie 15.00 w Ostrzeszowie pijany rowerzysta zderzył się z mercedesem.

Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Kwiatowej w Ostrzeszowie rowerzysta w sposób nieprawidłowy wykonał skręt w lewo. Uderzył w bok samochodu marki Mercedes, którym kierowała 36-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. – Rowerzysta doznał obrażeń ciała i udzielono mu pomocy medycznej. Policjanci ustalili, że sprawca kolizji kierował rowerem pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Mężczyzna za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będzie miał wytoczoną sprawę w sądzie. Policja skieruje wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Kuźnicy Grabowskiej (gmina Kraszewice). W kolizji drogowej wzięły udział trzy pojazdy. – Sprawca w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mercedes, którym kierował 62-letni obywatel Mołdawii. Siła zderzenia pojazdów była na tyle duża, że pojazd pokrzywdzonego przemieścił się i uderzył w tył samochodu marki Audi A4, którym kierował 32-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną – tłumaczy komisarz Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że sprawcą był 26-latek Mołdawii. Wszystkie osoby biorące udział w kolizji były trzeźwe.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick