Pijany prowadził ciężarówkę z naczepą. Omal nie doprowadził do tragedii

1
Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w Witaszycach w powiecie jarocińskim. 47-latek wsiadł za kierownicę ciężarówki z naczepą i na DK11 stworzył ogromne niebezpieczeństwo na drodze. O całej sytuacji policjantów poinformował mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który do samego końca jechał za kierowcą. Pijany 47-latek stracił już prawo jazdy i grozi mu do dwóch lat więzienia.

Policjanci otrzymali telefon od mieszkańca powiatu ostrowskiego, który poinformował, że krajową „jedenastką” jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca ciężarówki i zmierza w kierunku Jarocina. 47-latek co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i doprowadzał do skrajnie niebezpiecznych sytuacji. W Witaszycach w powiecie jarocińskim został zatrzymany przez policjantów. – Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało, że 47-letni mieszkaniec województwa śląskiego ma w sobie ponad 2 promile alkoholu. Samochód wraz z naczepą odholowano na parking strzeżony, kierowcę dowieziono do komendy policji – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kierowca lada chwila usłyszy zarzuty prokuratorskie. Zostały mu już zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami i nie zobaczy ich przez najbliższe trzy lata. Dodatkowo będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę oraz stanie przed sądem i odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu do dwóch lat więzienia. – Mamy nadzieję, że najbliższe lata bez prawa jazdy skłonią tego mężczyznę do przemyślenia swojego zachowania i uruchomienia wyobraźni. Do pomyślenia nad tym, co mogło się wydarzyć w czasie tej podróży – dodaje rzeczniczka jarocińskiej policji.

Policjanci z regionu zatrzymują nie tylko pijanych kierowców, ale także tych pod wpływem narkotyków. Taka sytuacja miała miejsce w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim. Tam policjanci sprawdzili 27-latka z powiatu ostrowskiego. – Ujawniono przy nim 3 woreczki strunowe z zawartością środka odurzającego w postaci amfetaminy. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna mógł kierować pojazdem pod wpływem tych środków wykonano test, który dał wynik pozytywny. W toku czynności zatrzymano mu również prawo jazdy, a pojazd odholowano – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

Od 27-latka pobrano krew do badań i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszy prokuratorskie zarzuty.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Przy ulicyOsadniczej często stoją w nocy samochody ciężarowe, które czekają na rozładunek, po kierowcach pod płotem hurtowni zostaje mnóstwo butelek o alkoholu. Sprzątająca kabinę? Piją na dobranoc? I tak źle i tak przeraża. Jedyna nadzieja w bardzo częstych kontrolach na rozsądek kierowców nie ma co liczyć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick